راهنمای خرید آسانسور

ELEVATOR-1

راهنمای خرید آسانسور

انتخاب و  راهنمای خرید آسانسور یکی از مسائل مهم در صنعت ساختمان سازی و پروژه ها می باشد. در صورت انتخاب اشتباه در فرایند خرید و مراحل انتخاب ، خرید ، نصب و … ممکن است خسارات جبران ناپذیری را ایجاد کند . از طرفی دیگر نمی توان ضرورت وجود آسانسور را نادیده گرفت ؛ زیرا شریان حیاتی ساختمان ها آسانسور می باشد و زندگی در طبقات بدون آسانسور تقریبا غیر ممکن  کردیده است . فاکتور های مهم در امر انتخاب و خرید  آسانسور قیمت آسانسور ، شرایط ساختمان ، کاربری آسانسور و … است . برای این که نتیجه بهتری بگیرید تا آخر مقاله با ما باشید . 

با توجه به بمب باران اطلاعاتی در مدیا و رسانه های مختلف از کانال های متفاوت تصمیم و خرید بسیار پیچیده و غامض شده است. کارفرما با انبوهی از قیمت و تبلیغات شرکت های آسانسوری مواجه شده و تصمیم گیری امری دشوار شده است.شرکت ها با دادن قیمت های متفاوت و رقابتی با یکدیگر رقابت می کنند . اما تصمیم درست و خرید صحیح چیست ؟ معیار درست انتخاب کدام است ؟

شرکت آسانسور  آکسون فراز صنعت با ارائه این مقاله قصد دارد به شما کارفرمان عزیز کمک نماید و راهنمای خرید آسانسور و سرویس مناسب برای شما کارفرمایان عزیز  باشد . و شما را در مسیری درست هدایت کند .

راهنمای خرید آسانسور و نکات ضروری آن

 

  • ظرفیت آسانسور : هر آسانسور و کابین آسانسور ظرفیت محدودی دارد و در انتخاب و خرید آسانسور مناسب بایستی به میزان ظرفیت مورد نیاز ساختمان توجه نمود.
  • میزان ترافیک روزانه : هرچه رفت و آمد افراد در ساختمان و استفاده از آسانسور بیشتر باشد بالطبع نیازمند سیستم آسانسور قوی تری خواهد بود.
  • شرایط جوی : بعضی از آسانسورها در شرایط جوی خاصی مناسب می باشند که باید به این ویژگی نیز توجه داشته باشید. (به عنوان مثال استفاده از کابین آسانسور چوبی در محیط های شرجی قابل نصب نمی باشد.) آسانسورهای که در جنوب کشور نصب می شوند حتما ایر کن داشته باشند . آسانسورهایی که در کارخانه ها نصب می شوند حتما از آی پی متناسب با محیط انتخاب شوند.
  • فضای نصب آسانسور
  • ساختمان اصلاحی است یا احداثی

راهنمای خرید آسانسور بر تعداد و وزن افراد

برای خرید آسانسور باید به وزن و تعداد افراد نیز توجه داشت . برای هر نفر در آسانسور ها معمولا به صورت 75 کیلو در نظر گرفته می شود . برای مثال آسانسور 450 کیلو گرم 6 نفره در نظر گرفته می شود . معمولا وزن آسانسورها در داخل آن نوشته می شوند.

کابین آسانسور

کابین آسانسور قسمتی است که با توجه به ظاهر ساختمان و شان ساختمان و طراحی آن بسیار اهمیت دارد. و می تواند آورده ی زیادی برای شما داشته باشد. برای مثال با یک کابین شیک شما می توانید نظر مشتریان هنگام ورد در ساختمان را جلب کنید.

سرعت آسانسور

سرعت آسانسور را در خرید اسانسور ، در برج ها را درنظر داشته باشید. نه سرعت بالا در نظر بگیرید نه پایین. سرعت ایده ال و استاندارد تهیه کنید. در صورت انتخاب سرعت بالاتر شما از ریل ها و موتور قوی تری استفاده خواهید کرد بدون این که واقعا نیار داشته باشید یا به توجه به مسافت کم پیمایش عملا شما به نهایت سرعت نخواهید رسید. Optimum Speed. همچنین در سرعت های پایین تر شما زمان و انرژی افراد را هدر خواهید داد . لطفا درست انتخاب کنید.

نوع سیستم آسانسور

نوع سیستم آسانسور لطفا در نظر داشته باشید که آسانسورهای گیربکسی مانند ماشین های دنده ای می باشند و هزنیه اولیه کمتری پرداخت خواهید کرد ولی در دراز مدت مصرف برق بیشتر و کیفتیت پایین تری دارند و با محیط زیست به جهت مصرف بالا سازگار نیستند. ما هر دوی این سیستم ها رو در شرکت آکسون داریم و لی راهنمایی درست همان است که ذکر شد.

خرید آسانسور MRL

اسانسور های MRL(MACHINE ROOMLESS)  یک راه حل و سلوشن هستند و مزیتی نسبت به آسانسورهای MR  ندارند ولی با توجه به نیاز شما باید انتخاب شوند در صورت عدم تامین موتورخانه بدون موتور خانه ها MRL  توصیه می شود در غریر این صورت MR  انتخاب کنید . آسانسورهای هیدرولیکی در کورس های کوتاه گزینه های بهتری هستند و با توجه به نیاز ساختمان انتخاب شوند و مزیت کلی نسبت به هم ندارند .

از شرکت هایی استفاده کنید که پروانه مونتاژ طراحی تولید داشته باشند و سندیکای آسانسور و  وزارت صنعت و معدن آن را تایید کرده باشد. ا ز کارکردن با شرکت های  متفرقه خود داری نمایید.

سخن آخر

ما در این مقاله از طریق شرکت آسانسوری آکسون به موارد و نکات مهمی در خور ,  راهنمای خرید آسانسور پرداختیم و امیدواریم که مفید باشد و شما را در یک خرید خوب و تصمیم صحیح یاری رسانده باشد. در صورت تمایل لطفا بفرمایید و ما را سهیم نظرات ارزشمند خود کنید.

شرکت آسانسوری آکسون فراز صنعت

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *