معرفی انواع آسانسور خودرو بر شرکت آکسون
آسانسور خودروبر شرکت آکسون

آسانسور خودروبر

Car Lift

با توجه به رشد فزاینده جمعیت و تراکم ساختمان‌ها و افزایش نسبی شهروندان دارای خودرو  مسئله تامین جای پارک برای خودرو مسئله جدی روبروی سازندگان می‌باشد.

با توجه به افزایش تعداد طبقات در فضای زیرزمین ساختمان‌ها نیار به آسانسور خودروبر از همیشه بیشتر احساس می‌شود.

زیرا که در بیشر مناطق با توجه به افزایش قیمت سطح زمین محصوصا در مناطق شهری خاص مانند مال‌ها و  مناطق اداری و تجاری  به مسئله مهمی تبدیل شده است و استفاده از آسانسورهای خودروبر کمک شایان توجهی به شهروندان کرده است.

رمپ‌ها برای دادن دسترسی به طبقات زیرین ساختمان‌ها جهت تامین پارکینگ‌ها فضای زیاد ی را اشغال و راندمان بهره‌برداری طبقات زیرین را کاهش می‌دهند . (معمولا در ایران متراژ 200 تا 500 متر نرم اصلی ساخت و سازها می‌باشند.) در این اثنی آسانسور خودروبر با توجه به حمل و نقل عمودی  خودرو ها و افزایش بهره وری و تامین مقدار بیشتری از جا ی پارک در همان سظح از زمین و فضا ؛کمک شایان توجهی به سازنده ها کارفرمایان و استفاده کننده های نهایی می کنندو این اقبال آسانسوهای خود رو بر را افزایش داده است.

این نوع آسانسورها با انتفال عمودی وسایل نقلیه در داخل ساختمان ها هزینه های نهایی را برای مصرف کننده و سازنده‌ها کاهش داده‌اند .زیرا در همان سطح اشغالی از زمین ؛ فضا و طبقه تعداد جای پارک بیشتر ایجاد می‌کنند.

آسانسورهای اتومبیل بر نرمالی در پارکینگ‌های ساختمان‌ها، گاراژها وتعمیرگاه ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی مواقع آسانسورهای اتومبیل بر به گونه ای طراحی شده اند که برای تعمیرکاران امکان دسترسی به زیر اتومبیل ها را فراهم می‌کنند.

اسانسورهای اتومبیل بر شرکت آسانسور آکسون را می‌توان برای جا به جایی اتومبیل در کانکس‌ها، نمایشگاه‌های اتومبیل، خانه‌ها، ویلا‌ها، پارگینگ‌های طبقاتی ،بیمارستان‌ها ،مال‌ها و دیگر مکان‌هایی که با تراکم بالا که فضای افقی کمی در دسترس است استفاده کرد.

 

اندازه آسانسورهای خودروبر

اندازه آسانسورهای خودروبر (اتومبیل  بر) به طور قطعی از بقیه انواع آسانسور ها بزرگتر هستند. ابعاد آسانسورهای خودروبر معمولا 2.5 تا 3 متر در 4.5 تا 6 متر و دارای ظرفیت بین 2.5 تا 10 تن می باشند. از لحاظ ارتفاع محدودیتی برای آسانسورهای خودروبر وجود ندارد.  اما پیشنهاد همکاران شرکت آسانسوری آکسون برای کورس های کوتاه تا سه طبقه از آسانسورهای هیدرولیک خودروبر و برای ارتفاع بیشتر آسانسورهای کششی را پیشنهاد می دهد. که معمولا گیرلس و 2 به 1 یا سیستم 4 به 1 دارند که نیاز هست از طرف همکاران ما در شرکت اسانسور اکسون مشاوره بگیرید.

مزایای استفاده از آسانسور خودروبر

مزایای آسانسور خودروبر هیدرولیکی:

این اسانسورها معمولا در مجتمع های تجاری ، داری ، پارکینگ‌های عمومی …….. مورد استفاده دارند.

مزایای آسانسور خودروبر:

 • صدای کمتری نسبت به بقیه آسانسورها دارند.
 • ایمنی بالاتری دارند. (امکان سقوط تقریبا وجود ندارد.)
 • اسموس‌تر و روانتر حرکت می‌کنند.
 • در ساختمان‌ها و پروژه‌ها فضای کمتری اشغال می‌کنند.
 • دارای بازدارنده و کاهش سرعت هستند و در صورت افزایش سرعت ناگهانی اسانسور آن را متوقف می‌کنند.
 • می توان درب های عمودی دو جداره در آنها نصب کرد.
 • دارای نشانگر موقعیت خودرو هستند.
 • فابلیت کنترل از راه دور را دارند.
 • می‌توان از کابین شیشه‌ای لوکس در ساخت آن استفاده کرد.

انواع آسانسورهای اتومبیل بر شرکت آکسون:

 • کششی
 • دوبل
 • مستقیم مرکزی
 • لیفتراکی
 • آسانسور خودروبر قیچی.

انواع روش‌های نصب آسانسور خودروبر در شرکت آسانسوری آکسون:

 • نصب مستقیم از زیر
 • نصب مستقیم از کنار
 • نصب غیر مستقیم

تعداد جک های مورد نیاز دو عدد می باشد.

ابعاد چاهک در این اسانسورها 3000 میلی متر در 5000 میلی متر می باشد.        

در نصب غیر مستقیم جک :

نیاز به عرض و طول بیشتر در چاهک می باشد.

الزاما باید از دو عدد چک استفاده کرد.

نیازی به حفر چاه برا ی جک الزامی نیست.

به سیستم پاراشوت و کاراسلینگ نیازهست

فضای مورد نیاز آسانسور خودروبر هیدرولیکی:

فضای مورد نیاز از 220*280 شروع می‌شود.با توجه به نیاز و انواع آسانسورهای خودروبر هیدولیک فضا ونحوی اتصال جک متفاوت می‌باشد.بطور معممل ظرفیت این خودرو برها از 2.5 تن تا 10 تن می‌باشد. که بالاترین طول برای تهیه جک تک مرحله‌ای تک استیج  تا 12 متر و برای دو استیج یا دو مرحله ای 22 استفاده می‌شود. خاطر نشان می‌سازد که در صورت بکارگیری سیستم دو به یک می توان اجرای آسانسورهای هیدرولیکی خود روبر را در شرکت آکسون تا 30 متر امکانپذیر کرد. ابعاد راهم می توان از 220 تا280 و عمق 450 تا 600 سانیتی متر در نظر گرفت.

نصب آسانسورهای هیدرولیک جک از زیر:

قطر جک در آسانسورهای خودروبر هیدرولیک نصب از زیر برای تک استج ها تا 50 سانت و در دو مرحله ای بالای +50 سانتی متر می باشد.

نصب آسانسورهای اتومبیل بر جک بغل غیر مسقیم:

لازم بذکر است که در حالت جک بغل غیر مسقیم نیازی به حفر چاهک نیست.

در این نوع آسانسورها موتورخانه آسانسور در کنار چاه آسانسور د ر نظر گرفته می شود می تواند تا 12 متر فاصله را تامین کند. که این خود یک برتری در نظر گرفته می شود. ابعاد 2.5*2.5 و به حداقل ارتفاع 2 متر نیاز دارد.

انواع درب آسانسورهای هیدرولیکی اتومبیل بر:
 • درب های آسانسور گیوتینی که از میان باز میشوند و نیمی از ان به سمت بالا و نیم دیگر به سمت پایین حرکت می کند.
 • درب های کشویی که منعطف بوده و سمت کناره های کابین هدایت می شوند.
 • درب های آسانسور تلسکوپی سانترال یا کنار بازشو .
سرعت آسانسورهای هیدرولیکی اتومبیل بر:

در این نوع آسانسورها معمولا با توجه به ماهیت کاری نیاز زیادی به سرعت نیست و با توجه به وزن زیاد و طول مسیر حرکت کوتاه ایمنی از اهمیت بالاتری برخوردار هست و بطور معمول استاندارد سرعت حرکتی در آسانسورهای خودروبر در رنج حرکتی 0.2 میلی متر /بر ثانیه تا 0.6 می باشد ولی گاها تا 0.8 متر بر ثانیه نیز قابل افزایش می باشد.

برق مصرفی مورد نیاز آسانسورهای اتومبیل بر 3 فاز می باشد. پرواصح هست که آسانسورهای خودروبر از لحاظ استانداری و قطعاتی تمامی شرایط و ضوابط را باید رعایت کند.

نکاتی چند در مورد آسانسورهای خود رو بر:

نکاتی چند در مورد آسانسورهای خود رو بر:

همانگونه که قبلا نیز ذکر شد بهتر است از آسانسورهای خودروبر هیدرولیکی در کوتاه مرتبه‌ها و در بلند مرتبه‌ها از آسانسورهای کششی اتومبیل بر استفاده کنید.

مکان‌های مثل پارکینگ‌ها ، آپارتمان‌ها ، انبار‌ها ؛ شو روم و نمایشگاه‌های

ماشین‌ها ، شرکتهای خودرو سازی بیشترین استفاده‌ها را اسانسور خودرو بر می کنند.

آسانسورهای خودروبر با جایگزین شدن رمپ ها بهره وری در پروژها بالا می برند. و مشکلات تراکم جمعیتی و کم بود فضا را بهبود می بخشند.

در آسانسورهای خودروبر می توانند با کابین یا بدون کابین وبه صورت یک پلت فرم اجراء گردند. در اچراء آسانسورهای خودروبر یا اتومبیل بر با کارشناسان شرکت آکسون از طرق وب سایت  تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

با کارشناسان شرکت آکسون در مراحل بسیار ابتدایی کار تماس بگیرید تا ما مشاوره های لازم را در بدوشروع به شما بدهیم تا در بعد از پیشرفت کار نیاز به تخریب و با سازی نداشته باشید و تمام موارد استانداری و اجرایی را به شما پیش ببریم.ما بهترین راه حل  ها را به شما ارایه می دهیم .فتوسل مناسب آسانسورهای خودروبر.

درب های متناسب و کار آمد و ایمن آسانسورهای خودروبر.

انتخاب پرده نوری مناسب آسانسورهای اتومبیل برای تشخیص وضعیت مناسب خود رو در داخل کابین.

محل نصب مناسب نصب شستی ها احضار COP & LOP علائم راهنما و هشدار برای داخل کابین و بیرون کابین آسانسورهای خودروبر.

نصب سیستم Releveling  مناسب یا همان سیستم تراز مجدد.

هنگام طراحی ساختمان از  ما فضای لازم برای بالاسری آسانسورهای خودروبر را بپرسید. Over Head

فضای چاهک مورد نیاز یا همان  PIT را از ما بپرسید.

در طراجی حتما سیستم اضطرای، باتری و حالت های مکانیکی و دستی را از شرکت طراح بخواهید برای شما طراحی کند تا در آینده دچار هزینه های اضافی نشوید.

در صورت فراهم بودن فضا برای عرض کابین ، بگونه ای طراحی کنید که عرض 2700 میلیمتر برای کابین تامین گردد تا ردصورت نیاز راننده امکان پیاده شده داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر با از طریق وب سایت شرکت آکسون یا شماره های اعلام شده در وب سایت از ما مشاوره رایگاه دریافت نمایید.

لطفا اطلاعات کافی و وافی را قبل از شروع کار دریافت نمایید تا دچار هزینه های اضافی نشوید.

Axonelevator.com