خدمات ما

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات ما

مشاوره و طراحی

شرکت آکسون آمده همکاری در زمینه طراحی و مشاوره انواع آسونسارهای خانگی و شرکتی و صنعتی میباشد.

camera

نصب و راه اندازی

جهت نصب و راه اندازی و خدماتی نظیر نگهداری و سرویس اسانسور میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.

verified_user

سرویس و نگهداری

شماره تماس های  سرویس نگهداری شرکت آسانسوری آکسون :

۸۸۰۳۴۲۵۹

۸۸۶۰۵۵۶۷

۸۸۶۰۵۵۶۴

سرویس و نگهداری آسانسور عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور. بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستمهایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد. از اینرو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسورنبوده و یک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن ، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

تعمیرات آسانسور :
سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان بررسی نمود. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتیکه به موقع تعویض یا تعمیر نگردند احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز خواهند بود، و یا ممکن است خرابی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد نماید. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید طنابهای فولادی (wire ropes) آسانسور یا همان سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است . این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود بنابراین فلکه های کششی نیز در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود.
بنابر مطالب فوق از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی و از لحاظ ایمنی و منطقی یک آسانسور صرف نظر از نوع و شرکت سازنده می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شرکتهای دارای صلاحیت، تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

تعمیر آسانسور :
واحد سرویس و نگهداری شرکت آکسون  متشکل از سرویسکاران آموزش دیده و مجرب است،که با تمام تجهیزات درسراسرایران و تهران و شهرستانهای حومه، آماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده و رفع هر گونه خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در جهت افزایش عمر و کارایی دستگاه را بر عهده دارد. این مجموعه با دارا بودن انبار قطعات قابلیت ارائه خدمات سرویس ، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل را نیز دارد. سرویس و بازرسی در مجموعه فنی مهندسی آکسون  بر اساس چک لیست شرکت صورت می گیرد و از جمله خدمات قابل ارائه در این مجموعه به اختصار می توان گفت:

سرویس و نگهداری آسانسور مطابق با استاندارد بین المللی EN-81 آسانسورسرویس و نگهداری آسانسورهای خاص، گیرلس، هیدرولیک و پکیج های خارجی ارائه چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور به مدیر ساختمانها اجرای جنرال سرویس (General Service) در ابتدای قرارداد سرویس و نگهداری آسانسورگارانتی قطعات نصب شده تحت پوشش قرارداد سرویس و نگهداری آسانسوراجرای تعمیرات دوره ای توسط پرسنل متخصص و با تجربه شرکت ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش از طریق وب سایت (سیستم مشتریان)ارائه خدمات به ساختمانهای خاص و پر ترافیک توسط سرویسکار مقیم ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به طور منظم و On time رفع خرابی در اسرع وقت ارائه خدمات سرویس ، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل.
چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور:

در هر بازرسی ماهانه و ادواری، آسانسور بر اساس یک چک لیست بازرسی شده و وضعیت موارد موجود در چک لیست به مدیر ساختمان ارائه می گردد و تعمیرات بر اساس سوابق چک لیست آسانسور صورت میگیرد.
موتورخانه آسانسور:
بررسی دمای متوسط موتورخانه و سیستم ترموستات موتور آسانسوربررسی ، استحکام شاسی پایه موتور، بازدید فیوزها و اتصالات جعبه سه فاز ، تعویض روغن گيربكس موتور آسانسوربازدید شفت موتور و گيربكس آسانسور.بازدید شيارهای سيم بكسل،  فلکه کششی موتور و هرزگردها تنظیم ترمز موتور و بازدید لنت ترمز موتور آسانسور،بازدید سيم بكسل های آسانسور،نظافت موتورخانه نظافت داخل موتور ژنراتور و فن موتور آسانسوربازدید گاورنر و اتصالات گاورنر آسانسور،بازدید ترمینالها، اتصالات و قطعات تابلو فرمان آسانسور، تست سیستم نجات اضطراری و دشارژ باطری های نجات اضطراری آسانسور.
چاه آسانسور:
بازدید میکروسوئيچهاي Limit حد و دور اندازهای آسانسوربازديد و روغن كاري ريلهای آسانسور،بررسی كشش ارتجاعي سيم بكسلهای آسانسور،بازدید كابلهاي آسانسور،بازدید روشنایی چاه آسانسور،بازدید لقمه هاي ريل كابين و وزنه آسانسور،بازدید زنجير تعادل زير قاب وزنه و كابين آسانسور،بازدید کرپی ها و سربکسلهای آسانسور،بازدید اتصالات سیم بکسل به کابین و قاب وزنه آسانسوربررسی كفشكهاي کابین و وزنه آسانسور.

بررسی روغندانهای آسانسور، بررسی ترمز ایمنی پاراشوت و اتصالات میله پاراشوت به سیم بکسل گاورنر آسانسور.بررسی اتصالات و پیچ و مهره های یوک کابین آسانسور، بازدید سنسور آهنربا و آهنرباهای آسانسوربررسی اتصالات، ترمینالها و دکمه های جعبه revision آسانسور،بازدید ضربه گیر (بافرها) کابین و قاب وزنه آسانسوربازدید گاورنر پایین و استپ قارچی چاهک پایین آسانسور.

درب های طبقات لولایی آسانسور:
بازدید قفلها، بازدید کنتاکت های درب، بازدید مگنت درب بازکن، بازدید فنر درب ها، بازدید دیکتاتورها، تنظیم دربها، روغن کاری لولاهای دربها
درب های طبقات تمام اتوماتیک آسانسور:
بازدید قفلها، بازدید کنتاک های درب، بازدید کفشکهای زیر درب، نظافت شیارهای درب، بازدید مکانیزم و موتور سردرب.

کابین و طبقات آسانسور:

بازدید شستی احضار طبقات، بازدید شستی احضار کابین، بازدید روشنایی کابین، بازدید فن و کلید فن، بازدید موزیک و اعلام طبقات، بازدید صفحه نمایش شستی کابین، بازدید عملکرد درب کابین.

جنرال سرویس آسانسور :
جنرال سرویس آسانسور در واقع عملیاتی است که در شروع فرآیند سرویس و نگهداری آسانسور توسط یک شرکت خاص جهت شناسایی ، رفع اساسی عیوب و انطباق کل مجموعه با اصول استاندارد، انجام می شود. این عملیات بسته به وضعیت آسانسور ممکن است شامل (اورهال overhaul – تعمیرات) یا بازسازی اساسی و یا شامل تنظیمات سطحی و معمولی یک آسانسور باشد. عموما سرویس و نگهداری یک آسانسور بدون جنرال سرویس امکان پذیر نیست ، فرض کنید یک آسانسور به دلیل نقص فنی در سیستم مکانیکی ، باعث مراجعه متعدد سرویسکار در فواصل زمانی کوتاه جهت رفع خرابی آسانسور می گردد، اگر سرویسکار نسبت به رفع اساسی مشکل مربوطه اقدام نکند، زحمات و مراجعات مکرر ادامه داشته و این مسئله باعث ضرر طرفین (سرویسکار و ساکنین ساختمان) خواهد بود. بنابراین عملیات اساسی و کلی مورد نیاز برای رفع خرابی در قالب جنرال سرویس تعریف می گردد.

جنرال سرویس آسانسور ممکن است شامل بازسازی یک آسانسور نیز باشد. در واقع اگر مجموع قطعات یک آسانسور دچار فرسودگی شده و به پایان عمر خود نزدیک شود قبل از بروز فاجعه می بایست نسبت به تعویض ، نوسازی و ارتقاء قطعات آن اقدام نمود. در حقیقت این امر زمانی اتفاق می افتد که تعمیرات و تعویض جزئی و داخلی قطعات در حالت کلی مقرون به صرفه و منطقی نبوده و صرفا تعویض کامل قطعات عمدتا مطلوب خواهد بود.

مهمترین و اساسی ترین بخش از مقوله جنرال سرویس (همچنین خود عملیات سرویس و نگهداری آسانسور) شناسایی عوامل پیدا و پنهان محیطی و داخلی در فرسایش مکانیکی و الکتریکی قطعات آسانسور بوده که این قطعات به دلیل وجود این عوامل بطور مداوم در معرض تخریب، خوردگی و فرسودگی هستند. از اینرو آشنایی با مواد اولیه، نحوه ساخت و عملکرد کلی آنها جزء ضروری و لاینفک رفع عیوب می باشد. نتیجه گیری منطقی این است که همواره انتخاب نوع قطعات و نحوه نصب آنها چه در جنرال سرویس و چه در نصب آسانسورتعیین کننده کیفیت و هزینه های سرویس و نگهداری و میزان رضایت خود ساکنین از آسانسور خواهد بود.

فاکتورهایی که در جنرال سرویس توسط یک شرکت مورد ارزیابی قرار می گیرد عبارتند از:

رعایت استانداردها و ضرایب ایمنی تناسب و هماهنگی در انتخاب تجهیزات با نیازهای کاربران مسئولیت پذیری و ایفای تعهدات چه در جنرال سرویس و چه در سرویس نگهداری قطعات دوام و عمر تجهیزات انتخابی کاهش هزینه های سرویس و نگهداری و خدمات پس از فروش، نوسازی و مدرنیزه کردن تجهیزات ، ضمانت و گارانتی قطعات نصب شده بازسازی آسانسورهای قدیمی، فرسوده، از رده خارج و یا آسانسورهایی که از لحاظ ترافیک (شامل سرعت، ظرفیت و …) پاسخگوی نیاز کاربران نیست از دیگر خدمات شرکت فنی مهندسی آکسون می باشد. بازسازی یا نوسازی آسانسور (به اصطلاح Modernization یا Reconstruction) به علل و عوامل گوناگونی وابسته است:
خرابی های متعدد آسانسور و عدم قابلیت رفع خطا بدون تغییرات اساسی، نوسازی ، ارتقاء تکنولوژی و افزایش امکانات آسانسور ، زیباسازی و مدرنیزه کردن تزیینات داخلی کابین آسانسور و دربها و شاسی های احضار بیرون کابین آسانسور در طبقات ، کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری آسانسور پس از اجرای بازسازی یا نوسازی افزایش ضریب امنیت و ایمنی با اجرای تعویض و نوسازی کامل قطعات فرسوده و غیر قابل استفاده انطباق کل مجموعه با مفاد استاندارد چه از لحاظ آسانسور و چه از لحاظ ساختمانی، ارتقاء پارامترهای ترافیکی آسانسور و سازگاری این پارامترها با نیاز کاربران ساکن در مجموعه ساختمان (از جمله سرعت، ظرفیت، الگوریتم پاسخ دهی به احضارها و …)افزایش کیفیت حرکت از جمله نرمی حرکت و حذف تکانه های بی مورد کابین آسانسورکاهش سر و صدای ناشی از حرکت آسانسور چه در موتورخانه و چه در طبقات طراحی جدید و استفاده از تمامی ظرفیتهای چاه آسانسور و حذف فضاهای پرت و در نتیجه افزایش ظرفیت کابین آسانسورکاهش مصرف انرژی و هزینه های برق مصرفی آسانسور.
اگر آسانسور یک ساختمان فاقد یک سرویسکار و کارشناس قابل اعتماد باشد ، ساکنین چگونه تشخیص دهند که آسانسور نیاز به نوسازی دارد؟

عدم اطمینان ساکنین از تطابق آسانسور با استانداردهای بین المللی (آسانسور فاقد گواهینامه استاندارد باشد.)انتظار طولانی و بیش از حد کاربران در لابی جهت استفاده از آسانسورعدم رضایت مسافران از کیفیت استارت و استپ حرکتی از جمله: هم سطح سازی غیر دقیق کابین با طبقات یا سر و صدای غیر عادی و تکانه های شدید تغییر نوع و کاربری ساختمان بیش از 10 سال از تاریخ نصب آسانسور گذشته است.آسانسور اغلب خود بخود خاموش می شود.تأثیر روانی منفی آسانسور بر ارزش مالی کل ساختمان

تعمیرات (Overhaul) آسانسور :
تعمیرات (Overhaul) آسانسور، در دو حالت: 1_تعمیرات و نگهداری دوره ای و 2_تعمیرات موردی انجام میگردد. تعمیرات دوره ای شامل آسانسورهایی است که تحت قرارداد سرویس و نگهداری یک شرکت بوده و وقوع هر مشکل می بایست با اعزام تعمیرکاران و سرویس کاران شرکت رفع گردد.

تعمیرات موردی شامل آسانسورهایی بوده که تحت نظارت هیچ شرکتی نیست و چون به طور مرتب سرویس نمی شود از لحاظ ایمنی ،کیفیت در سطح قابل قبول نمی باشد. این مجموعه از ارائه خدمات در حالت دوم (تعمیرات موردی) معذور بوده و به هیچ عنوان مسئولیت عملیات تعمیر و سرویس موردی آسانسور، خارج از قالب قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور نمی پذیرد. بنابراین در صورت خرابی آسانسور می بایست خدمات در قالب جنرال سرویس و سرویس نگهداری صورت پذیرد. علت این امر همانطور که به اختصار در بخش سرویس و جنرال سرویس به آن پرداخته شد ضرورت تداوم عملیات سرویس و نگهداری برای یک آسانسور می باشد.

مشکلات یک آسانسور به دلیل پیچیدگی و گستردگی قطعات موجود در یک آسانسور همیشه آشکار نیست و الزاما با یک بار تعمیر و سرویس هیچ گاه سطح کیفی یک آسانسور به نقطه ایده آل نخواهد رسید. در نتیجه نادیده گرفتن سرویس و نگهداری دوره ای منظم منجر به ایجاد صدمات و آسیبهای چبران ناپذیر به قطعات آسانسور شده که بعضا با هزینه های بسیار بالا قابل رفع خواهند بود.

مواردی که برای یک آسانسوری که بطور منظم سرویس نمی گردد و بصورت موردی تعمیر و سرویس می گردد اتفاق می افتد عبارتند از:

Response Time  یا زمان پاسخ به احضار مسافران افزایش خواهد یافت Downtime یا زمانی که آسانسور قادر به سرویس نیست افزایش خواهد یافت، هزینه های تعمیر افزایش خواهد یافت Service Time یا زمانی که آسانسور در حال سرویس است کاهش خواهد یافت، نارضایتی ساکنان و کاربران افزایش خواهد یافت، مهمتر از همه ضریب ایمنی آسانسور کاهش خواهد یافت.

بازسازی کابین:

کابین آسانسور بخشی از مبلمان ساختمان محسوب میگردد .

دکوراسیون داخل آسانسور معمولا از جنس استیل -فرمیکا و یا ترکیبی از هر دوی انهاست .

شرکت آسانسوری آکسون  با سالها تجربه در ضمینه بازسازی کابین های فرسوده در محل و با کادری مجرب در خدمت شما می باشد.

اعتماد شما شروع تعهد ماست: آسانسور نیز مانند دیگر ماشین آلات پس از مدتی استفاده حتی با انجام سرویسهای منظم (که باعث طولانی تر شدن عمر دستگاه میشود) دچار فرسودگی شده جهت حفظ ایمنی و آسایش استفاده کنندگان نیاز به تعویض قطعات و یا بازسازی کامل دارد. عمر قطعات بسته به عمکرد آنها و مورد استفاده مانند هر ماشین دیگری متفاوت خواهد بود. برخی از قطعات مصرفی هستند مانند کفشکهای کابین و قاب وزنه، لنتهای ترمز، روغن، قرقره های دربها و … برخی عمر بیشتری دارند مانند هرزگردها، تراول کابل و سیم کشی های داخل چاه. و برخی دیگر دارای طول عمر طولانی تری هستند مانند موتور، تابلو فرمان، بردهای درب و کابین .

در مورد قطعات الکترونیکی مانند بردها و درایوها در ایران مخصوصا بدلیل نوسانات برق خرابیها بیشتر از حد نرمال می باشد.

در کلیه موارد بازسازی بر اساس طول عمر و خرابیها و بسته به نحوه استفاده کاربران و چگونگی سرویس و نگهداری شرکتهای مسئول می تواند برای هر قطعه مجزا انجام شده و یا پس از گذشت مدت زمان زیادی از استفاده کلا و یا تجهیزات اصلی همزمان تعویض و بازسازی شوند.

بازسازی در دو بخش مکانیکال و الکتریکال صورت میگیرد.

در مورد تزئینات کابین بسته به نوع استفاده کاربران نیز پس از گذشت مدتی نیاز به بازسازی کامل و یا تعویض دارد. که این زمان حدودا بین ۵ تا ۱۰ سال متغیر است.

تابلو های کنترل نیز معمولا تا ۱۰ سال توسط شرکت سازنده سرویس دهی می شوند ولی پس از مدت ۱۰ سال به علت نبودن قطعات و فرسودگی کلی هزینه های بازسازی بیشتر از تعویض آن می باشد.

موتورها نیز پس از یک دوره ۱۰ الی ۱۵ ساله نیاز به تعویض دارند. که در صورت عدم تعویض هزینه های اضافی و مخارج بیشتری را به همراه خواهند داشت.

در این باره شرکت آکسون  با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا همواره آسانسوری مدرن، زیبا و ایمن در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود عرضه داشته است.

سرعت، دقت و رعایت نکات ایمنی وجه تمایز شرکت آکسون  با دیگر شرکتهای همکار شده است.

در بازسازی آسانسور چند مورد از لوازم آسانسور باید برسی و در صورت لزوم تعویض، اصلاح یا تعمیر شود که مهمترین این اجزاء کابین، موتور، تابلو، پاراشوت، گاورنر و سیم بکسل ها می باشد.

از آنجا که کابین آسانسور یکی از اجزاء مهم در بازسازی آسانسور است و چون یکی از مهمترین ها به علت رابطه مستقیمی که با مصرف کننده دارد، ما سعی می کنیم در اینجا توضیحاتی در مورد کابین آسانسور به مشتریان عزیز بدهیم.

کابین آسانسور یکی از اجزاء آسانسور می باشد که بار، مسافر و یا هر دو را در خود جای می دهد و در انواع خودرو بر، نفر بر، ویلچر بر و تخت بر ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

کابین اتاقکی فلزی یا ترکیبی از فلز و شیشه یا ام دی اف و… است که بین فضای ریل ها، توسط سیم بکسل در داخل مسیری عمودی آویزان می شود.

کابین ها دارای کف برای ایستادن مسافران یا بار مجاز، دیواره هایی برای حفاظت مسافرین و یا بار، سقف و معمولا در می باشد و باید در تراز هر طبقه متوقف شود و در حین ورود و خروج مسافر یا بار در تراز کف طبقه باقی بماند.

تلرانس توقف کابین از سطح تراز کف ورودی نباید از 25 ± میلیمتر بیشتر باشد.

LEVELING

ابعاد و اندازه کابین، می بایست با ظرفیت جابجایی مسافر و با توجه به ترافیک ساختمانی متناسب با ابعاد چاهکی که آسانسور در آن نصب می شود باشد.

برای جلوگیری از اضافه بار و مسافر با توجه به ظرفیت طراحی شده، مساحت کابین باید محدود گردد.

داخل کابین در حالت استفاده باید بطور دائم روشن باشد و در حالت استندبای هم با نور کم روشن باشد؛

روشنایی داخل کابین می بایست حداقل 100 لوکس باشد.

ابعاد کابین

در واقع عرض شانه های یک فرد متوسط 60 سانتیمتر و عمق بدن او 45 سانتیمتر و سطحی که اشغال می کند بصورت بیضی شکل میباشد البته این ابعاد و اندازه، فرض بر این است که افراد با یکدیگر تماس نداشته، در داخل کابین ازدحامی به وجود نیاید.

در محاسبات فرض بر این است که وزن متوسط هر یک از مسافرین 75 کیلوگرم در نظر گرفته می شود، که ظرفیت آسانسور باید تعداد نفرات ضرب در عدد وزن مسافرین محاسبه شود که البته نباید بیش از 80% توان کل آسانسور باشد. البته جرم هر نفر بر حسب شرایط اقلیمی و منطقه ای و آب و هوایی متفاوت می باشد و در محاسبات دقیق این موضوع نیز لحاظ می شود.

نسبت ابعاد در کابین آسانسور نسبت عرض به عمق کابین می باشد عموما سعی بر این است که عرض کابین نسبت به عمق کابین بیشتر باشد ( به استثناء کابین های ویلچر دار و برانکاردبر و تخت بر )، زیرا بهنگام بارگیری و تخلیه مسافر و …

سیستم آسانسور از دو سرعته به vvvf می باشد.

در بررسی های انجام شده توسط کارشناسان گروه علمی آسانسوری برآورد می شود که آیا موتور توان ادامه کار یا به عبارتی قابلیت ارتقا به سیستم های بالاتر را دارد یا نه، که اگر نیازمند تعویض باشد باید تعویض شود و اگر قابلیت ارتقا و شرایط بهتری داشته باشد ما سعی می کنیم با کمترین هزینه این کار را انجام دهیم. لازم به توضیح است که موتور های دو سرعته عملکردی متفاوت نسبت به موتور های vvvf دارند. آسانسور هایی که موتور دو سرعته در ساختارشان بکار رفته در لحظه استارت و استوپ شوک به کابین وارد می کند که مسافر این تکان ها رو بطور خیلی محسوسی متوجه شده و گاها از این شوک ها احساس ناراحتی کرده و این شرایط را به همکاران ما گزارش می کنند. که البته لازمه ی حذف این تکان ها بازسازی و ارتقاء می باشد.

تا کنون به منظور تبدیل سیستم آسانسور دو سرعته به تک دور یا همان vvvf می بایست موتور و تابلو عوض می شد؛ که ما با بکارگیری یک تابلوی اضافی در کنار تابلوی قدیمی (در صورت داشتن قابلیت ارتقاء) قادر هستیم با کمترین هزینه تابلو و موتور آسانسور شما را به سیستم vvvf ارتقاء بدهیم تا آسانسور عملکرد بهتری داشته باشد و کابین بدون شوک و تکان های استارت و استوپ حرکت کند.

گروه اجرایی  آسانسوری آکســــــــــــــون  با بکارگیری مجرب ترین نیروهای متخصص و بهترین لوازم آسانسور، آسانسور شما را با کمترین هزینه ممکن و بالاترین کیفیت بازسازی و ایمن می کند و هر روز در پی رضایت مشتریان است که رضایت مشتریان باعث دلگرمی و افتخار ماست.

فهرست